SolidWorks >> Arkusze blachy >> Deski z (innej) beczki
Autor Wypowiedź
2012-06-26, 13:00
Pomógł 2 raz(y).
Witam.

Ostatnio, siedząc przy piwku podczas niezłej "regionalnej" ulewy wpadł mi do głowy pomysł...zrobię sobie beczkę na deszczówkę, która będzie o wiele ładniej wyglądać niż plastikowy zbiornik.

...i tak od pomysłu do realizacji...jednak - jak zawsze - musi pojawić się problem :)

Przyjmując że mam określoną średnicę środka i brzegów beczki oraz jej wysokość (wartości docelowo mają być zmieniane) , zamodelowałem sobie beczkę w SW ale jak teraz "wyciągnąć" z SW rozłożenie (kształt linii cięcia) takiej deseczki (pokazanej na foto) .

..chciałem przetworzyć "deskę" na arkusz blachy - ale jakoś nie bardzo mi to wychodzi,,,,


Więc jak ktoś znajdzie trochę czasu w deszczowe dni - to proszę o pomoc.


pozdrawiam / Franciszek





 
2012-06-26, 13:58
Pomógł 18 raz(y).
A gdzie foto?
 
2012-06-26, 18:06
Pomógł 36 raz(y).
Franciszku, brak jest fotki.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-06-26, 18:40
Pomógł 405 raz(y).
Prawdopodobnie się nie da ponieważ byłoby to "gięcie" w dwóch płaszczyznach - czyli nie gięcie lecz tłoczenie...

Chyba, że podzielisz na bardzo dużo elementów, to upraszczając do jednego gięcia jest to możliwe do zrobienia w SolidWorks.
 
2012-06-27, 07:32
Pomógł 2 raz(y).
Pisz Pawle - kiedy na piwo :)



I znów :) Paweł rozbił zadanie :) a ja podczas burzy wypiłem 3 piwka i nic...zero efektu :) dobrze, że chociaż przestało padać ... :)



Będę wdzięczny za plik :) i jakiegoś linka do tutoriala o podobnej konsystencji (powierzchniowo - blachowego), żebym mógł sie w tym trochę podszkolić.



pozdrawiam / Franciszek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-06-27, 08:25
Pomógł 405 raz(y).
Ok, zrobię to raz jeszcze w wersji 2010 PL i dodam ze dwa obrazki:) Tylko żeby było jasne - w moim przypadku każda z 40 desek jest tylko raz zgięta, więc na końcach nie jest łukiem - jak u Ciebie - tylko linią, bo inaczej nie dałoby się tego zrobić.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-06-27, 20:18
Pomógł 405 raz(y).
A to moje rozwiązanie - zaznaczam, nie jedyne!
Na początek rysuję wielobok na dwóch płaszczyznach.


Następnie wyciągam powierzchniowo, teoretycznie można pominąć powierzchnię ponieważ potrzebna mi są krawędzie, ale jakoś tak z przyzwyczajenia..


Po odbiciu lustrem i połączeniu powierzchni rzutuję krawędzie - do dwóch szkiców!


Wyciągam po profilach blachę i rozmieszczam w szyku kołowym:)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT