SolidWorks >> Arkusze blachy >> Częśći blaszane przez obrót
Autor Wypowiedź
--
2013-01-24, 18:25
Pomógł 6 raz(y).
Witam serdecznie.

Czy w solidworks praktyczniej wykonywać elementy blaszane przez wyciągnięcia po profilach czy przez obrót w solid edge łątwiej mi było to wykonywać przez obrót lini będących szkicami ścian wokół osi jednak tu w works-ie wychodzą mi detale przez wyciągnięcie po profilach jednak gdy robię stożek przez obrót powierzchni wokól osi dodaje pogrubienie potem wycięcie szkicem na płaszczeźnie to nie mogę przekszktałcić na blaszaną część czyli dając wstaw zgięcie. może jest jakiś inny sposób aby taką bryłę przekztałcić na blaszka i móc rozwinąć ?





 
--
2013-02-01, 20:57
Pomógł 6 raz(y).
Co siędzieje nikt nie robi rozwinięć w works-ie ?

Dodam że czasami łapie ktawędź i jest ok rozwija, ale niestety w większosći jest kalpa nie widzi nic oprócz płaskiej ściany wewnątrz stożka która powstała przez wycięcie. Ot i taki błąd wyświetla .

Może ktoś podeśle prawidłowo wykonane rozwinięcie stożka zrobionego przez obrót ?



 
2013-02-02, 13:42
Pomógł 3 raz(y).
Wykonaj to w arkuszu blachy przez zgięcie wyciągnięcie po profilach.

 
--
2013-02-02, 14:44
Pomógł 6 raz(y).
Witam.

Wiem że przez wyciągnięcie po profilach się zamienia na blaszaki. JEdnak teraz jestem zmuszony przesiąść się z solidedge na worksa, tam bez problemu zamieniał na blaszaka i rozwijał tego typu blachy powstałe przez obrót wokól osi. NAjpierw robiło się powierzchnie przez obrót potem dodawało pogrubienie, wycięcie jakimś szkicem i zamiana na blaszaka bez najmniejszego problemu. Tu niestety program krzyczy że nieliniowa krawędź jest nieprawidłowa - o co mu dokładnie chodzi ? Sądziłem że works jest o krok przed edge-m bo przecierz tego typu operacje w takich programach są czymś naturalnym tym bbardziej że panowie zachwalali że jest o wiele barziej rozbudowanym programem od edge. Z doświadczenia wiem że tego typu przeksatałcenia są niezmiernie przydatne przy projektowaniu elementów blaszanych a przezde wszystkim ich rozwinięć niezbędnych do tworzenia dxf-ów np.n awypalarkę. Może coś żle kombinuje i dlatego taki komunikat czy wogóle w works-ie da radę take coś robić ? Bo głupio by było mieć zainstalowanego starego solidedge V19 do tego typu operacji i nowiutkego Worksa do ,,prostszych" rozwinięć.
 
2013-02-02, 15:26
Pomógł 3 raz(y).
Stożek wykonany tą medodą którą proponoawłeś

-powierzchnie przez obrót

-pogrubienie

-arkusz blachy poprzez wstaw zgięcie zaznacam krawędź

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-02-02, 15:30
Pomógł 405 raz(y).
Jakkolwiek będzie to zrobione to da się rozwinąć.

Nie ma absolutnie potrzeby używania powierzchni, jak już to można zrobić obrót cienkościenny.

Kluczowe może byc rozcięcie blachy, bo należy zaznaczyć podczas zamiany na blachę krawędź leżącą w osi stożka a nie tę drugą.


ps. nie należy patrzeć, że w programie x robiło się coś tak czy inaczej, w SolidWorks są pewne metody i do nich chyba trzeba przywyknąć.
 
--
2013-02-02, 15:37
Pomógł 6 raz(y).
Cholera o to mi właśnie chodzi !!!! JAk to zrobiłeś czym wyciołeś chyba nie deś niepełne 360* np 359* bo to przy małych średnicach jeden spotię nie problem ale przy dużych może skautkować że braknie kilka cm materiału inna sprawa jeśli wycinasz prostokątem o boku 1mm jest zawsze pewność że braknie właśnie 1mm może ja coś źle robię. Przywróciłeś mi wiarę wyższość zaawansowania worksa nad edgem tylko jak to robić żeby za każdym razem było poprawnie nawet przy stożku o małym kącie nachylenia powiedzmy 15* ? Jesli moższ to podeślij mi na piomon1@wp.pl jakiś przykład .

Jeszcze jedno pyanie robiąc np dwie rury przecinające się pod kątem

Pozdrawiam.
 
.
2013-02-02, 15:38
Pomógł 52 raz(y).
Witam,
W sumie nie ma znaczenia czy bryła jest zrobiona przez obrót czy przez wyciągnięcie po profilach byleby spełniała warunki wymagane dla blachy, czyli między innymi miała stałą grubość. Oczywiście łatwiej jeast zrobiś przez obrót szkicu złożonego z linii tworzącej stożka z obcją cienkiej ścianki. Obracamy o kąt niecałe 360 stopni aby została szczelina lub robimy szczelinę (o szrookośći 0.01)prostym wycięciem. Gdy zamieniamy bryłę na blachę to zamiast powierzchni nieruchomej pokazujemy krawędź. Działa na 100%
Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-02-02, 15:43
Pomógł 405 raz(y).
Z tym niepełnym kątem to nie do końca, bo im większa zbieżność to tym większa różnica w szerokości szczeliny na dole vs. u góry.

Wyciągnięcie po profilach blachy ma jednak pewien plus, a mianowiscie możliwość pokazania linii gięcia.

Co do techniki, można to też zrobić konwertując bryłe, rozwiązań jest jak zawsze wiele.

A co do przenikania - zapraszam do obejrzenia: http://www.szkoleniasolidworks.pl/?k=videotutoriale

plik mogę wysłać ale w sumie nic tam nie ma, poza tym mam to w SW2013.
 
--
2013-02-02, 15:53
Pomógł 6 raz(y).
Tak dokładnie jest z tym kątem to niezbyt pewna sprawa. Poprubuje jak zaznaczyć taką krawędź aby było prawidłowo za każdym razem, bo pewnie problem jest banalny a wynikający tylko z przyzwyczajeń wcześniejszych programów na których pracowałem czyli Inventor, Solid Edge i teraz SolidWOrks poprostu po kolku tygodniach przestane myśleć wczęniejszymi programami i wszystko stanie się normalne z automatu ..
 
--
2013-02-02, 16:03
Pomógł 6 raz(y).
Czy to o to chodzi że w Worksie wycięcia robi się w taki sposób ? Bo teraz mi zamieniłna blaszaka





a nie tak jak w edgu ?

 
--
2013-02-02, 20:57
Pomógł 6 raz(y).
Wielkie dzięki Koledzy najprawdopodobniej o to mi chodziło bo jak narazie muszę nieskromnie powiedzieć że Works mnie pozytywnie zaskakuje swoimi możliwościami i nie ma problemu z rozwinięciami ale jeszcze sporo ,przestawiania się " na niego.



Pozdrawiam i DZIĘKUJE za pomoc.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT