SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Kratownica z konstrukcji spawanych
Autor Wypowiedź
Wykop studnię nim będziesz potrzebował wody
2013-12-01, 20:32
Pomógł 0 raz(y).
Witam

Ostatnimi czasy dręczy mnie taki problem:
Otuż wymodelowałem kratownicę na bazie konstrukcji spawanych.
Przeprowadziłem analizę we Flow Simulation po czym ładnie chciałem zrobić analizę w SiImulation po zaimportowaniu wyników z FlowSimulation.
Zaistniał taki problem, że gdy zamieniłem właściwości elementów z Belkowego na Bryłowy i zapragnąlem utworzyć siatkę wiele elementów mi odrzuciło. Dodam, że wyniki z FS z tego co mi wiadomo nie da rady użyć kiedy badany model jest modelem belkowym.
Wracając do siatki, wiele elementów odrzuciło, jak widać na zdjeciu. Był to problem z Przytnij/Wydłuż.
Uczę sie tego więc być moze, a raczej na pewno zrobiłęm coś źle.

Z góry wielkie podziekowania
 
DPStoday.pl | CSWI CSWE SOLIDWORKS Aplication Elite
2013-12-02, 08:00
Pomógł 18 raz(y).
Zbyszku brakuje załącznika.
 
Wykop studnię nim będziesz potrzebował wody
2013-12-02, 21:15
Pomógł 0 raz(y).
Wybacz !
 
Engineer of old school
2013-12-03, 20:22
Pomógł 20 raz(y).
Element belkowy nie ma wymiarów ( ma tylko wartości wskaźników FS widzi to jako linię, coś tak jak liczymy belkę ręcznie, też szkicujemy ją jako linię). FS dla pokazania wartości odziaływań potrzebuje powirzchni rzeczywistych. Proponuję zamodelować to jako bryłę. Ale tu mogą wystąpić problemy z generacją siatki, będzie ona wymagała bardzo drobnego elementu. Ze szkicu nie widać jakiego rodzaju to profile, proponuję zastosować siatkę uproszczoną. I usinąć z profili drobne elementy(łuki). Wielkość elementu nie powinna być wiele większa od najdrobniejszego elementu (np. grubości ścianki profila)

Można też przyjąć, jeśli to obcążenie wiatrem, wartoć normową według PN liczone na rzut powierzchni.

PN-EN 1991-1-4.
 
Wykop studnię nim będziesz potrzebował wody
2013-12-03, 23:27
Pomógł 0 raz(y).
Szczerze dziękuję, wezmę te wiadomości pod uwagę.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-12-04, 10:27
Pomógł 405 raz(y).
Ja nie znam tej normy, ale tak się zastanawiam, czy nie można zastosować uproszczenia w postaci połączonych obiektów, zakładając że nie liczymy spawów na ścinanie tylko całą strukturę.

W zależności od profili, będą tam promienie etc. i rzeczywiście będzie problem z siatką. A najgorzej na przycięciach, gdzie pewnie jest wiele ostrych ścian, a powstałe elementy skończone przybierają bardzo niekorzystny układ o dysproporcji odległości większej niż 1/3. Z resztą w statystyce niepowodzenia można sprawdzić, co stanowi problem.
Zgadzam się, że trzeba odpowiednio przygotować model poprzez uproszczenie. Natomiast program wykrywa konstrukcje spawane i automatycznie przypisuje siatkę belek, pod prawym można to wyłączyć (traktuj jako belkę).
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT