SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Tabela listy elementów ciętych. Problem z wyświetlaniem opisu i innych.
Autor Wypowiedź
2014-03-17, 11:22
Pomógł 0 raz(y).
Witam.



Mam problem z tabelą elementów ciętych na rysunku płaskim. A wygląda on tak:





W tabeli nie pojawia się automatycznie opis / długość, nawet po dodaniu go we właściwościach listy elementów ciętych.





SW sam pokazuje jak powinna wyglądać ta tabelka:





Myślałem, że to jest problem przy tej konkretnej konstrukcji ale występuje on w każdej konstrukcji spawanej.

Pracuje na SW 2010.



Jeżeli ktoś wie jak to naprawić to prosze o pomoc. Ta opcja ułatwiła by mi prace.
 
Elite Application Engineer CAE/CAD/IT
2014-03-17, 11:35
Pomógł 13 raz(y).
Czy można prosić o model ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-03-17, 14:03
Pomógł 405 raz(y).
Model jest ok, po prostu domyślnie tabelka w wersji polskiej nie uzupełnia się. Trzeba zdefiniować kolumny i zapisać jako szablon.



Zobacz video 31 - http://www.szkoleniasolidworks.pl/?k=videotutoriale
 
2014-03-18, 08:08
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki wielkie, tego mi było trzeba :)

A jeszcze jedno. Zwróciłem uwagę na ikonę "Element listy elementów ciętych", u mnie wygląda jak ikona folderu, a na filmie jak ikona "Konstrukcja spawana". Czy to ma jakikolwiek wpływ na model ?
 
.
2014-03-18, 09:27
Pomógł 0 raz(y).
A jescze takie pytanie:

Jak zmienić domyślną nazwę części w kolumnie opis? Chodzi o to aby po wstawieniu członu kostrukcyjnego lub arkusza blachy pojawiła się nazwa np. Blacha #3x100x150 lub Ceownik 3x20x20 a nie C Profile lub Sheet format.

Wiem że trzeba wstawić w wierszu OPIS Listy Elementów Ciętych coś takiego:

Blacha #"SW-Grubość arkusza blachy@@@Element listy elementów ciętych1@Część3.SLDPRT"x"SW-Szerokość ramki granicznej@@@Element listy elementów ciętych1@Część3.SLDPRT"x"SW-Długość ramki granicznej@@@Element listy elementów ciętych1@Część3.SLDPRT"

Jednak muszę to robić za każdym razem gdy tworze nowy arkusz blachy. Jak zmienić to na stałe we właściwościach listy elementów ciętych?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-03-18, 17:54
Pomógł 405 raz(y).
video 39 - http://www.szkoleniasolidworks.pl/?k=videotutoriale



W przypadku konstrukcji spawanej odpowiada za to właściwość description w bilbiotece profili weldment profiles. W przypadku blach sprawa jest bardziej skomplikowana ale do zrobienia - zobacz film.
 
.
2014-03-19, 13:42
Pomógł 0 raz(y).
hmm... postępuje zgodnie z video i nie wiem czemu ale nie pojawiamie sie zadana właściwośc w liście elementów cietych tylko we właściwościach pliku. I nie wyświetla wartości. pezsyłem scany i plik z generatora. może ktoś na tp spojrzeć?

http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_9_1454_6394.prtprp



 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-03-19, 13:54
Pomógł 405 raz(y).
Tamta właściwość jest w liście elementów ciętych a nie we właściwościach pliku.
 
.
2014-03-19, 14:32
Pomógł 0 raz(y).
tylko że na liscie elementów ciętych nie che sie pojawić



czy nie można tego jakoś wciągnąc po opzycje nr 13 "Opis"?
 
.
2014-03-20, 11:45
Pomógł 0 raz(y).
ok działa

trzeba było komputer zresetować :-D

Dziękuje bardzo!
 
2015-06-22, 14:00
Pomógł 0 raz(y).
A czy istnieje taka możliwość aby opis grubości szerokości i długości automatycznie umieścić właśnie w opisie we właściwościach pliku a nie tylko w liście elementów ciętych
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-06-22, 14:15
Pomógł 405 raz(y).
Ale po co? Właściwości głównie są potrzebne do podpięcia ich do rysunku i to można zrobić, czyli pobierać właściwości obiektów.

Nie da się natomiasy przenieś właściwości listy elementów ciętych do właściwości pliku. W ogóle nie rozumiem, jak ma to działać? A co program ma przenosić jeżeli mam konstrukcję spawaną albo część z 5 oddzielnych arkuszy?



Zawsze można zapisać obiekty i tam jest możliwość przeniesienia właściwości, nie mniej trochę dziwne byłoby robienie jednej blachy w części i zapisywanie jej do oddzielnego pliku..
 
2015-06-22, 14:52
Pomógł 0 raz(y).
Wcześniej robiłem w inventorze i tam byłem uczony właśnie robić blachy osobno i wkładać do złożenia. Jest to dla mnie osobiście prostsze i łatwiejsze wiązanie w złożeniu i późniejsze zmiany niż w jedyn pliku bazująć na płaszczyznach.
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2015-06-23, 11:26
Pomógł 12 raz(y).
Witam,

Dla grubość wpisz formułkę: "Grubość@Część2.SLDPRT"

ewentualnie coś takiego: https://www.youtube.com/watch?v=F8nbVSyqTG8
 
2016-07-07, 13:13
Pomógł 0 raz(y).
Witam, przepraszam za odkopanie tematu ale mam problem taki sam jak opisywal kolega wczesniej.
Po utworzeniu template wld.prtprp robie wszystko tak jak jest na filmiku 39 ale po kliknieciu zastosuj tam gdzie powinny sie pojawic wymiary np Blacha: 200x300x8 pozostaje caly czas to co przepisalem z filmiku



Blacha: "SW-Długość ramki granicznej@@@Element listy elementów ciętych1@.sldprt" x "SW-Szerokość ramki granicznej@@@Element listy elementów ciętych1@.sldprt" x "SW-Grubość arkusza blachy@@@Element listy elementów ciętych1@.sldprt"
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT