SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Flow Simulation ERROR
Autor Wypowiedź
Wykop studnię nim będziesz potrzebował wody
2014-03-20, 23:42
Pomógł 0 raz(y).
Hejka!

Generalnie robie taką kratownicę jak niżej około 40m wysokości. Z samym Simulation nie ma tak problemu co z jednym ponaglającym się i hamującym mnie problem który brzmi

[url=http://hostuje.net/file.php?id=f39a56eaf7745c8c8650f7fc4cc54ad0]http://hostuje.net/file.php?id=f39a56eaf7745c8c8650f7fc4cc54ad0 < = to jest plik do tego


 
Engineer of old school
2014-03-21, 11:07
Pomógł 20 raz(y).
Widziłem model, ale dalej nie wiem w czym problem
 
Elite Application Engineer CAE/CAD/IT
2014-03-21, 11:18
Pomógł 13 raz(y).
Ja uzyskuje komunikat że nie udało się utworzyć Basic Mesh co dla mnie jest oczywiste.
Następnie problemem są geometrie które zostały utworzone w sposób nieodpowiedni do przeprowadzania analiz czy to CFD czy MES.
Nie wiem czy Pana działania mają na celu "zabawę" programem czy bardziej uzyskanie realnych wyników.
Jeżeli mówimy o realnym podejściu to niestety aby policzyć Poprawnie taką konstrukcję nie wystarczy przesunąć paska "level of initial mesh" na poziom 6.
Widzę że plik jest wykonany w wersji komercyjnej więc polecam skontaktować się z Pana releselerem w celu szkolenia lub pomocy ponieważ sprawa nie leży po stronie jednego problemu lecz kilkunastu zagadnień.
 
Wykop studnię nim będziesz potrzebował wody
2014-03-23, 21:29
Pomógł 0 raz(y).
Dziękuję za odpowiedź, zawsze cenię konstruktywną i dobrą pomoc :)

Co do siatki to wiem, żeby trochę zagęścić w "advanced mode", ale czy to akurat pozwoli na zlikwidowanie wyskakującego okna o ifnormacji takiej jak
"There is no fluid volume in the project. Please check geometry or boundary conditions."

Co do obsługi programu jestem samoukiem więc chciałbym poprosić o zawężenie odpowiedzi nad poprawą geometrii ten model był próbnym, ale wciążsię zastanawiam co poprawić by siatka wychodziła bez błędów?

Będę bardzo wdzięczny za poświęcenie czasu
 
Elite Application Engineer CAE/CAD/IT
2014-03-24, 09:29
Pomógł 13 raz(y).
Temat siatki we Flow jest bardzo rozbudowany i działa w nim kilka zależnosci. W Solving Engineering Tasks poświecone jest na to prawie 30 stron. Z mojej strony prponuję znleźć w internecie/książce jakieś proste przykłądy które zostały policzone na kartce i przebadane w rzeczywistości i spróbować to odwzorować w FlowSimlation to jest najprostszy sposób na uczenie się metod obliczeniowych, kryteriów zatrzymania analizy itp. . Wiem że kilka osób pewnie się ze mną nie zgodzi ale bez doswiadczenia w innych programach CFD i bez wiedzy merytorycznej może być bardzo cięzko samemu nauczyć się wykonywać takie analizy.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT