SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Kopiowanie szkicu na płaszczyznę.
Autor Wypowiedź
2014-04-11, 13:02
Pomógł 0 raz(y).
Witam.
Mam szkic na płaszczyźnie przedniej.
Tworzę płaszczyznę oddaloną od niej o 400mm
Jak teraz ustawić aby szkic z płaszczyzny przedniej, aby automatycznie kopiował się na nową płaszczyznę, tak by można je było później połączyć szkicem 3D?

Pozdrawiam
 
SOLIDWORKS 2018
2014-04-11, 13:13
Pomógł 43 raz(y).
Z automatu to raczej się nie da. Muszisz zrzutować szkic z jednej płaszcyzny na drugą. Tzn. na nowej nowy szkic utworzyć i uzyć opcji jak na obrazku.

 
2014-04-11, 13:24
Pomógł 0 raz(y).
Wydawało mi się, że kiedyś to robiłem i coś przy drzewku się naciskało.
Podany sposób też działa,a akurat nie mam wielu elementów. Dziękuję.
 
SOLIDWORKS 2018
2014-04-11, 13:46
Pomógł 43 raz(y).
To pewnie zmieniałeś płaszczyznę szkicu:



Tak też można. Tylko, że ta druga płaszczyzna musi powstać przed zrobieniem szkicu (tzn. w drzewku operacji musi być przed szkicem, bo w zasadzie można ją po szkicu dodać a potem przenieść w drzewku przed szkic, o ile nie ma relacji które by na to nie pozwoliły).
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-04-11, 22:39
Pomógł 405 raz(y).
Jeszcze jest coś takiego jak szkic wyprowadzony :) Ale tak czy inaczej nie z automatu. Ale może pokaż, co chcesz zrobić to łatwiej będzie zaproponować metodę.
 
2014-04-14, 17:09
Pomógł 0 raz(y).
    Kęska Paweł
    Jeszcze jest coś takiego jak szkic wyprowadzony :) Ale tak czy inaczej nie z automatu. Ale
    może pokaż, co chcesz zrobić to łatwiej będzie zaproponować metodę.

Często rysuję jakieś w miarę proste konstrukcje. Np. Tworzę na jednej płaszczyźnie "twarz" garażu. Tworzę kolejną płaszczyznę oddaloną o np. 0,5m i na niej chcę uzyskać taki sam szkic.
Mam już 2 ściany, które teraz mogę połączyć szkicem 3D tworząc pełny zarys konstrukcji.

Wiem, że gdzieś była prosta opcja aby ten szkic się "kopiował". Po zmianie jednego, drugi aktualizował się automatycznie. Być może w Solidzie jest to zrobienie trochę inaczej. Dokładnie używam nakładki SheetWorks.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT