SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Gięcie Profilu w 3 Kierunkach
Autor Wypowiedź
2014-11-11, 17:44
Pomógł 0 raz(y).
Witam.
Nigdy nie mogłem rozwiązać tego problemu. Czy w ogłle w Solid Worksie jest możliwość tworzenia profilów których jeden odcinek jest gięty w 3ch kierunkach jednocześnie(XYZ) ?
Podonie też niemożliwe wydaje mi się zrobienie rozwinięcie poszycia blachy która jest gięta wielokierunkow np. powierzchnie siodłowe.
Pozdrawiam Kuba
 
.
2014-11-12, 07:24
Pomógł 52 raz(y).
Może jakiś przykład bo nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi.
Jeśli chodzi o drugą kwestię to takie powierzchnie siodłowe uzyskuje się przez tłoczenie, a do rozwjania wytłoczek to są specjalne, zapewne bardzo drogie programy.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-11-12, 08:59
Pomógł 405 raz(y).
Gięcie wydaje mi się jest dość prosto definiowane, blacha > linia gięcia > gięcie. Jak można zgiąć w 3 kierunkach??? Czym można coś takiego zrobić?

Wszystko co nie jest gięte może być tłoczone, wyoblane, walcowane, itp. ale nie jest to gięciem a zatem nie będzie możliwe do rozwinięcia w oparciu o naddatek/ubytek/współ. k w odniesieniu do linii giecia.

Do rozwinieć blach tłoczonych można dokupić np. Logopress, BlankWorks, 3DQuickForm i parę innych.
 
2014-12-27, 01:42
Pomógł 0 raz(y).
Dziekuje za odpowiedz Panowie.
Idąc dalej. Powiedzmy ,że chciałbym uzyskać rozwinięcie poszycia jakiejś tam konstrukcji. Blachy walcowane, duży gabaryt.Wiem ,że w Catii można konstruować rozwinięcia poszycia. A czy są jakieś dodatki do SW ?
Przykład takiego rysunku poniżej. Ale generalnie chodzi o same wykroje blach.

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-12-27, 12:07
Pomógł 405 raz(y).
SW 2015 rozwija powierzchnie swobodne, natomiast powierzchnia nie ma grubości i w sumie niewiadomo wg jakiego algorytmu się to odbywa. Piszę o tym dlatego, że pewnie można odsunąć powierzchnię blachy o zero, rozwinąć ją i gotowe, ale co z uwzględnieniem ściskania/rozciągania?

Znam 1 dodatek do rozwijania swobodnych powierzchni blach - nazywa się SPI sheet metal http://www.spi.de/de, ten akurat widziałem w użyciu. Może jest ich więcej, trzeba poszukać na stronie: http://www.solidworks.com/sw/products/engineering-software-partners.htm.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT