SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Wzmocnienie
Autor Wypowiedź
2015-02-12, 21:04
Pomógł 0 raz(y).
W jaki sposób najlepiej rysować wzmocnienia z blach?
Pytam bo korzystając ze znanych mi metod zawsze spotykam jakiś problem:
1) korzystając z arkusza blachy nie mogę skorzystać z opcji wyciągnięcia symetrycznie od płaszczyzny (dostępne tylko kiedy szkic j nie jest zamknięty) przez co wzmocnienie nie jest umiejscowione po środku
2) korzystając z funkcji Wzmocnienie - problemem jest to że konieczne są ściany plenarne, czyli na rurze juz się nie uda
3) zwyczajne wyciągnięcie szkicu - problem to tabela konstrukcji spawanej - winieje jako puste pole
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-02-12, 22:27
Pomógł 405 raz(y).
Przede wszystkim określ, co oznacza wzmocnienie.

Ad1. No ale jak chcesz wyciągać z zamkniętego konturu symetrycznie? Wyciągamy na grubość blachy. Nie widzę związku ze wzmocnieniem.

Ad2. Dopiero w SW2015 można dodawać wzmocnienia na stycznych ścianch, dalej nie widzę związku z operacją konstrukcji spawanej. Jak chcesz na rurze, można dorysować powierzchnię styczną i ją wskazać jako odniesienie.

Ad3. Trzeba dodać ręcznie właściwości. Jest to normalne zachowanie.

ps. Jeżeli są to elementy typu wzmocnienie, zamień na blachę i właściwości pojawią się same.
 
2015-02-13, 11:24
Pomógł 0 raz(y).
1) Właśnie ta tym polega problem, że nie mogę ustawić blachy symetrycznie. Muszę najpierw wstawić nową płaszczyznę pomocniczą odsuniętą o połowę grubości blachy i dopiero wtedy rysować z arkusza blachy na zadaną grubość. Jest to niewygodne.

2) ja mam 2013 więc na dzień dzisiejszy nic z tego - przynajmniej w przypadku rur. Poza tym przy stosowaniu Wzmocnienie, tak jak w przypadku stosowania Zamknięcie końca, w tabeli list ciętych mam puste pole.

3) Wzmocnienie (nr 3)narysowałem jako zwykłe Wyciągnięcie. Następnie przekonwertowałem na arkusz blachy. Jednak w tabeli nic się nie pokazuje.

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-02-14, 11:43
Pomógł 405 raz(y).
1. No właśnie nie do końca rozumiem, po co tak robić - apropo blachy symetrycznej. Zgadzam się, że takiej funkcji nie ma, ale też nie widzę wielkiego zastosowania gdyby była.

2. Tak jak pisałem, można dodać pomocniczą powierzchnię albo użyć zwykłego wyciągnięcia. Przykład pokazałem tutaj: http://solid-podreczniki.pl/ksiazka2/

3. W zależności od tego, jak jest skonfigurowana tabela, będą się pojawiały odpowiednie wpisy w kolumnach. W przypadku połączonych blach i konstr. spawanych trzeba ją po prostu odpowiedniu ustawić.

Dla zwykłych obiektów nie będzie żadnych właściwości, trzeba je dodać ręcznie.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT