SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Cut list w złożeniu
Autor Wypowiedź
2015-03-20, 13:52
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Mam taki problem iż w złożeniu zbudowanym z części stworzonych w konstrukcjach spawanych nie wyskakuje mi całkowita ilość tych samych profili tylko ilość części występujących z tymi profilami. Po zmianie na wyświetlanie elementów części pokazuje mi ilość części w złożeniu, a dla jednej części jakie wchodzą tam profile. (a mi chodzi o pokazanie całkowitej ilości identycznych profili w złożeniu).


W 2 słowach jeśli mam jakiś dany profil kwadratowy o identycznych wymiarach, kształtach i materiale, gdzie występuje on w 2 różnych częściach które mają inną nazwę to w złożeniu z tych części w liście bom części pokazuje mi się ten profil dla osobnych części. A czy jest możliwe żeby pokazało mi listę identycznych elementów ciętych występujących w danym złożeniu??

Wszystkie moje próby kończą się porażką. Coś mi się wydaje ze trzeba pokombinować z zapisem złożenia do części i tam starać się pozmieniać właściwości żeby pokazało mi ilość, ale nie jestem pewien.

Dziękuje za poświęcony czas.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-03-20, 14:02
Pomógł 405 raz(y).
Będzie ciężko, ale może sortowaniem się da i później wiersz sumujący.
 
2015-03-20, 19:27
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

Może podeśli całość w ZIP-ie i zobaczymy, co jest nie tak.
 
2015-03-23, 13:41
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Nie chcę udostępnić firmowych modeli. Postaram się pokombinować z uwagą Pana Pawła.

Bądź czy bądź znalazłem filmik z makrą, która pokazuje listę BOM w excellu dla identycznych profili w zlożeniu występujacych w różnych częściach.

https://www.youtube.com/watch?v=iq4vZuRxdzE

Dzięki za dotychczasową pomoc, jak mi się nie uda to stworze przykładowy plik i wrzuce go na forum.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT