SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Problem z docinaniem
Autor Wypowiedź
2015-04-15, 13:38
Pomógł 0 raz(y).
Oprę się na konkretnym przykładzie
Mam problem z docięciem członu zielonego do członu czerwonego. Problem powstaje gdy stosuje opcję Obiekt-Przenieś/Kopiuj. Przy docinaniu "Do obiektu" program pamięta położenie członu sprzed operacji Obiekt-Przenieś/Kopiuj i przez to człon zielony jest przycięty tylko kawałek a nie po całości (nadale jest to 1 element, a powinny po przycięciu powstać 3 elementy). Co robię nie tak?http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_9_1900_7595.sldprt
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-04-15, 13:48
Pomógł 405 raz(y).
Która operacja? Przecież zielony przchodzi przez otwór w czerwonym?

Jaka wersja SW?

Spotkałem się już z takich zachowaniem w SW 2015 alb0 2014 - wg mnie nie jest to prawidłowe.
 
2015-04-15, 21:26
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

Uczyiniłem te przycięcia w SW 2015 i nie było żadnego problemu. Oto model. Będzie problem-pytaj.

http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_9_1900_7596.sldprt
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-04-15, 21:39
Pomógł 405 raz(y).
Kazimierz, ale po co to tak przycinać? Wewnątrz czerwonego jest odcięty kawałek zielonego - tak miało być?

Jeżeli tak to można to zrobić jedną operacją podziału.

Celowo wspomniałem, że w załączonym pliku nie widzę błędu. Przecież przed próbą cięcia zielonego jest operacja Wytnij-wyciągnięcie2, która tworzy otwór pod rurę. To nie bardzo rozumiem, jak w kroku później ma być zielony przycięty za pomocą czerwonego obiektu (którego tam nie ma)??? Ścianą zawsze można przyciąć, ale obiektem w takiej sytuacji się nie da.

Pomijam fakt, że można było w tym przypadku przyciąć przed przeniesieniem... ja tutaj nie widzę problemu, ale z opisywanym zachowaniem się już spotkałem.
 
2015-04-15, 22:49
Pomógł 0 raz(y).
Proszę pominąć wycięcie w profilu czerwonym pod profil zielony.
Oczywiście że można najpierw przycinać, a potem przenosić, ale nie zawsze jest to wygodne. Najbardziej mnie interesuje czemu program zaczytuje położenie profilu przycinającego sprzed operacji Obiekt-Przenieś/Kopiuj.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT