SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Wydajnosc podczas lustra, usuwania elementow
Autor Wypowiedź
2015-10-29, 15:03
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

na początku zaznaczę ze komputer na którym pracuje nie posiada karty quadro,
ale generalnie przy dużych częściach konstrukcji spawanych chodzi bardzo dobrze.

Ale mam problem podczas operacji lustro, usuń elementy,
podczas gdy zaznaczamy obiekty na niebiesko wydajność programu diametralnie spada.

Istnieje możliwość zmiany jakiejkolwiek opcji aby zmienić wygląd podczas zaznaczania obiektów.
Lub jak poradzić sobie z ta opcja podczas wykonywania tych operacji.

Pozdrawiam Pawel
 
2015-10-29, 15:40
Pomógł 36 raz(y).
Witaj.

Jest dużo możliwości ustawiania obiektów w lustrzanym odbiciu. Gdy zaznaczysz Plaszczyznę, ścianę, krawędź itd. jako oś (płaszczyznę) odbicia, to zaznaczamy obiekty, części, które możemy odbijać w różne ułożenia. Po zaznaczeniu w lewym oknie możeby modyfikować, ustawiać części w odbiciu. Sprawdż lewą część okna.

Pozdrawiam.

Jak coś to pytaj.
 
2015-10-29, 16:13
Pomógł 0 raz(y).
Potrafię radzić sobie z operacjami, chodzi mi o wydajność komputera podczas tej operacji,
jak zaznaczę 30 obiektów na niebiesko, program zaczyna zamulać i klatkowac.
Tak samo jest podczas edytowania operacji.
Zaznaczenie tych obiektów powoduję spadek wydajności.

Pozdrawiam
Pawel
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-10-29, 17:01
Pomógł 405 raz(y).
Ile jest tych obiektów?

Czy włączone jest dynamiczne podświetlanie i opcja podświetl wszystkie krawędzie? Może na czas zaznaczania włącz tryb cieniowany bez krawędzi.

Przyznam, że spotkałem się z sytuacją, gdzie przy stosunkowo małej liczbie obiektów zaznaczania wyglądało jakby skokowo, ale nie szukałem przyczyny.

Pewnie pliku nie możesz udostępnić w celach weryfikacji?
 
2015-10-29, 17:28
Pomógł 0 raz(y).
W załączeniu plik zrzutem ekranu.

Podczas zaznaczenia kilku części jeszcze chodzi ok, ale jak zaznaczam do odbicia 20 i więcej, program tak klatkuje,
że trudno jest cokolwiek zaznaczyć.

Nie powiem ze trochę pojechałem z plikiem, ponieważ cały projekt zrobiłem w jednej części.
Generalnie wszytko chodzi, tylko mam problemy podczas wyżej opisywanych operacji.
W pliku jest około 2200 części :).
Istnieje cos podobnego dla części jak w złożeniach jak opcja duże złożenia,
które potrafią zoptymalizować również duże części?

Pozdrawiam
Pawel

 
2015-10-29, 17:44
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

Proponuję zrobić to z 3 części. Część pierwsza to okrąg, druga wzmocnienie okręgu i trzecia podpory i wykonac złożenie. A dlaczego?

1) jest tam tyle elementów do spawania, że spawacz się pogubi.

2) jak zwymiarujesz wszystko, to nie bedzie widać elementów.

3) lista elemetów cięctych będzie długa.

Ale jeśli chcesz, aby była to część, to po wykonaniu wg wyższych punktów (łącznie z lustrem) zapisz złożenie jako część. Komputer z pewnością nie będzie tak mulił i części będą bardziej edytowalne.

Pozdrawiam.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-10-29, 18:09
Pomógł 405 raz(y).
Ale to jest część wieloobiektowa a nie złożenie. Kolego Pawle T - czy mam rację? Nie mówimy, że jest 2200 części tylko 2200 obiektów.

Dla takich części nie ma opcji dużego złozenia, ale można włączyć ręcznie kilka rzeczy, które program wyłącza w tym trybie - m.in. sposób wyświetlania.

Skupiłbym się na ustawieniach programu a w dalszej kolejności na metodzie działania (tutaj już jej nie zmienisz).
 
2015-10-29, 18:19
Pomógł 0 raz(y).
No tak cześć wieloobiektowa. Generalnie przy mniejszych konstrukcjach pracuje na jednej części, później tworze konfiguracje i wszytko chodzi bardzo pięknie. Przy tej części również chodzi wszystko ok, ale przy niektórych operacjach wydajność komputera zaczyna doskwierać.

Wiec Panie Pawle proszę o pomoc, jak dostosować ustawienia programu aby pomogło mi w pracy.
Dynamiczne podswietlenie wyłączone, ale niewiele to pomogło

Pozdrawiam Pawel
 
2015-11-04, 15:58
Pomógł 0 raz(y).
    Kęska Paweł
    Ale to jest część wieloobiektowa a nie złożenie. Kolego Pawle T - czy mam rację? Nie mówimy,
    że jest 2200 części tylko 2200 obiektów.
   
    Dla takich części nie ma opcji dużego złozenia, ale można włączyć ręcznie kilka rzeczy,
    które program wyłącza w tym trybie - m.in. sposób wyświetlania.
   
    Skupiłbym się na ustawieniach programu a w dalszej kolejności na metodzie działania (tutaj już
    jej nie zmienisz).

Panie Pawle jakieś podpowiedzi, jak dostosować ustawienia programu?

Pozdrawiam
Paweł
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-11-04, 16:55
Pomógł 405 raz(y).
Niestety nie znalazłem swojego przykładu, w którym spotkałem się z takim "zamuleniem" - chciałem potestować.

A z opcji, które mają wpływ to sugeruję:

1. menu widok - ukryj wszystkie typy

2. sposób wyświetlania na cieniowany bez krawędzi

3. zmniejszenie jakości wyświetlania na 1/4 (suwak w lewo)

4. wyłączenie weryfikacji przy przebudowie (opcje - Wydajność)

5. Antyaliasung na brak, dynamiczne podświetlanie oraz podświetlanie wszystkich krawędzi - wyłączone.

Jeżeli mi coś jeszcze przyjdzie do głowy lub znajdę wspomniany przykład - z pewnością podzielę się wnioskami.
 
2015-11-05, 11:43
Pomógł 0 raz(y).
    Kęska Paweł
    Niestety nie znalazłem swojego przykładu, w którym spotkałem się z takim "zamuleniem" -
    chciałem potestować.
   
    A z opcji, które mają wpływ to sugeruję:
   
    1. menu widok - ukryj wszystkie typy
   
    2. sposób wyświetlania na cieniowany bez krawędzi
   
    3. zmniejszenie jakości wyświetlania na 1/4 (suwak w lewo)
   
    4. wyłączenie weryfikacji przy przebudowie (opcje - Wydajność)
   
    5. Antyaliasung na brak, dynamiczne podświetlanie oraz podświetlanie wszystkich krawędzi -
    wyłączone.
   
    Jeżeli mi coś jeszcze przyjdzie do głowy lub znajdę wspomniany przykład - z pewnością
    podzielę się wnioskami.

super wielkie DZIĘKI, będe zaraz testował.

Pozdrawiam
Paweł
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT