SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Usuwanie właściwości z listy elementów ciętych
Autor Wypowiedź
.
2015-11-13, 11:51
Pomógł 52 raz(y).
Witam,
Mam problem z usunięciem właściwości 'Długość" z listy. Nie pomaga usuwanie zmiana nazwy, zmiana wartości. Jak Feniks z popiołów ciągle powraca wartość '"LENGTH@@@Element listy elementów ciętych2@ . . . '.
Mało tego , nie da się przeedytować tej wartości w tabelce na rysunku.
Czy jest jakiś sposób na rozwiązxanie tego problemu poza ręcznym wymazaniem tekstu na wydrukowanym rysunku :)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-11-13, 12:27
Pomógł 405 raz(y).
Może usunięcie całej listy i ponowne jej wczytanie?

Zawsze można ukryć wiersz w tabeli...
 
.
2015-11-13, 13:14
Pomógł 52 raz(y).
Ukrycie wiersza w tabeli mnie nie urządza bo musi być, tylko nie powinien zawierać długości.
 
Konstruktor
2015-12-15, 07:38
Pomógł 0 raz(y).
Wystarczy zmienić nazwę właściwości. Tzn. jeśli masz np. Długość to zmień na Długośća i wtedy już bedzie się dało usunąć.
 
.
2015-12-15, 09:41
Pomógł 52 raz(y).
Niestety takie rzeczy tylko w erze :D
W SW2015 to nie działa, zresztą napisałem o tym w pierwszym poście.
Może to tylko u mnie tak jest, może trzeba ustawić jakąś opcję ?
 
Konstruktor
2015-12-16, 20:55
Pomógł 0 raz(y).
Sorry, jakoś mi umknęło...
 
.
2016-08-05, 08:12
Pomógł 52 raz(y).
Odświeżam temat bo nadal jest aktualny a ja chyba osiwieję.
Mam ramę wykonaną jako konstrukcja spawana i 2 belki z uporem godnym lepszej sprawy w tabelce na rysunku zamiast wartości długości mają nazwę zmiennej czyli coś takiego '"LENGTH@@@Element listy elementów ciętych2@ . . . '. i tylko te dwie, inne takie same profile już tego nie mają. Dzisiaj po włączeniu komputera, ku mojemu zdziwieniu nagle wszystko stało się OK. Hurrrra se myślę, przebudowałem rysunek na wszelki wypadek i jest nadal OK. Ale po drobnej korekcie w liście elementów ciętych ( dla innych obiektów) po powrocie do rysunku znowu to samo.
Tak się nie da pracować !
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-08-05, 08:34
Pomógł 405 raz(y).
Wrzuć tutaj przykładową część.
 
.
2016-08-05, 13:32
Pomógł 52 raz(y).
Można powiedzieć, że się naprawiło, ale połowicznie.
Jak włączę SW a następnie najpierw model a potem rysunek to tabelka jest OK i nawet 'przeżywa' odświeżanie.Tylko b roń Boże coś dłubać w liście elementów ciętych bo wtedy trzeba procedurę uruchamiania powtórzyć. A tak w ogóle to ta przypadłość dotyczy tego jednego rysunku, którego model zaadoptowałem z obcej dokumentacji.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT