SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Właściwości z cut list do właściwości pliku
Autor Wypowiedź
2017-04-19, 08:45
Pomógł 0 raz(y).
Witam!
Czy jest mozliwość w solidworks 2014 pobrania włąściwości z cut list do właściwości pliku. Pliki są jedno obiektowe typu profil, blacha. Potrzebuję to w celu generowania zapotrzebowania na wypałki i profile z całego złożenia.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-04-19, 20:34
Pomógł 405 raz(y).
Może makrem, np. http://www.javelin-tech.com/blog/2013/05/link-property-to-note-not-the-other-way-around/

Natomiast odrębną kwestią jest pytanie, czy to konieczne. Z poziomu rysunku można pokazać w tabeli właściwości cut-list, można też połączyć się z taką właściwością bez konieczności jej przenoszenia do głównych właściwości części.
 
2017-04-19, 20:51
Pomógł 0 raz(y).
Panie Pawle w jaki sposób pokazać właściwości obiektu z konstrukcji spawanej na rys gdzie jest wiele części (bo pisze Pan że można). Na zdjęciach poniżej moogę dodać właściwość obiektu którą potrzebuje ale nie pokazuje się jej wartość??


 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-04-19, 21:19
Pomógł 405 raz(y).
Trzeba użyć listy BOM i dalej jako wcięte. Ten "niepotrzeby" wiersz można ukryć. Z obrazka nie widzę, jakie to są właściwości, w sensie czy obiektu czy całej części.
 
2017-04-19, 21:29
Pomógł 0 raz(y).


Czy jest możliwośc scalenia wiersza obiektu z wierszem części?? To by rozwiązało w zupełności mój problem. Czy tylko można je po ukrywać??
 
2017-04-19, 21:33
Pomógł 0 raz(y).
Czy np. w obiekcie tworząc właściwość nr części o takiej samej wartości jak właściwość nr części w części program bedzie w stanie widzieć to jako ten sam obiekt??
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-04-20, 21:09
Pomógł 405 raz(y).
Nie rozumiem powyższego pytania. Właściwości te są różne ale mogą mieć taki sam nagłówek. Będzie można je pobrać w liście BOM.

Natomiast jeszcze jeden sposób przeniesienia własciwości przyszedł mi do głowy, mianowicie wyprowadzenie obiektu do nowej części jako zapisz obiekty (albo wstaw do nowej części) z przepisaniem właściwości cut-list do właściwości pliku.
 
2017-04-21, 14:43
Pomógł 0 raz(y).
Chodzi mi o to że chcę żeby były widoczne tylko właściwości obiektu. W takim rozwiązniu nie potrzebuję właściwości części w którym znajduje sie obiekt. Dokładnie nie potrzebuję wiersza 32 jeżeli mam 32.1
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-04-21, 21:30
Pomógł 405 raz(y).
Jeżeli używamy tabeli BOM zamiast cut-list to będzie niestety widoczny ten wiersz.

Ale wróćmy do trzeciego posta od góry, czy te właściwości dotyczą całej części czy konstrukcji spawanej? Chodzi mi o nr wypałki. Naprawdę nie widzę problemu by to wpisywać dla obiektu. Nie widząc plików nie mogę powiedzieć, dlaczego to nie działa.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-04-21, 21:30
Pomógł 405 raz(y).
Jeżeli używamy tabeli BOM zamiast cut-list to będzie niestety widoczny ten wiersz.

Ale wróćmy do trzeciego posta od góry, czy te właściwości dotyczą całej części czy konstrukcji spawanej? Chodzi mi o nr wypałki. Naprawdę nie widzę problemu by to wpisywać dla obiektu. Nie widząc plików nie mogę powiedzieć, dlaczego to nie działa.
 
2017-04-21, 23:09
Pomógł 0 raz(y).
Właściwości z tego posta dotyczą obiektu. Nie są wpisywane we właściwościach części ponieważ są automatycznie generowane na poziomie obiektu tj:
1) numer wypałki składający się z
grubość blach; numer części; gatunek materiału
2) Druga właściwość której używam i którą mogę generować tylko w obiekcie to wymiary arkusza określane przez grubość blachy i wielkość ramki granicznej. Właściwość ta też generuje się automatycznie.



Dużo wygodniejsze dla mnie było by zapisywanie wszystkich właściwości na jednym poziomie ale wtedy nie będę miał możliwości automatycznego generowania takich parametrów jak:
- długość profila
- automatyczny numer wypałki
- rozmiar rozwinięcia blachy itd

W samym projektowaniu nie jest to uciążliwe problem pojawia sie jeśli chcemy automatycznie wyeksportować szczegółowe dane dotyczące użytych materiałów.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT