SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Nie podbiera informacji o opisie i długości do tabelki
Autor Wypowiedź
2017-06-08, 07:25
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

albo gdzieś popełniam błąd albo czegoś nie rozumiem. Jako, że wcześniej nie korzystałem z konstrukcji spawanych w SW nie było mi to potrzebne jednak jest problem, a mianowicie mam wrażenie, że nie pobiera mi z detali informacji o nich. Może ktoś wie co robię źle.
Nadmienię, że jak wstawiam tabelkę to mam podany nr elementu i ilość, dalej opis i długości się nie wyświetlają. Gdy ustawię ręcznie to wyświetla się to co w załączonym zrzucie.



EDIT:
zapomniałem dodać że profil sam rysowałem może coś tutaj leży na rzeczy.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-06-08, 11:48
Pomógł 405 raz(y).
   zapomniałem dodać że profil sam rysowałem może coś tutaj leży na rzeczy.

Oczywiście, że ma ponieważ obecnie baza profili tak jest rozwiązana, że pole description pobiera wymiary z modelu a nie są to ręcznie wpisane adnotacje. Więc zmieniając profil czy też ręcznie rysując trzeba to podpiąć.

Natomiast kiedyś był podobny problem i trzeba było odznaczyć w opcjach>właściwości dokumentu>konstrukcje spawane zastępowanie nazw folderów za pomocą opisu.
 
2017-06-08, 12:59
Pomógł 0 raz(y).
Pomogło odznaczenie. Temat rozwiązany dzięki.

trzeba było odznaczyć w opcjach>właściwości dokumentu>konstrukcje spawane zastępowanie nazw folderów za pomocą opisu.

muszę tylko opis sobie skonfigurować bo długości już pobiera.
 
CAD to dopiero początek :D
2017-06-09, 18:53
Pomógł 0 raz(y).
Witam !

Radzę stworzyć sobie szablon części np. człon i skonfigurować sobie na stałe długość jako "D1@Szkic1@Część.SLDPRT"

I za każdym razem jak będziesz coś tworzyć w postaci rury czy profila lub innego kształtownika warto podpiąć tylko jeszcze pierwszy człon poprzedzając go fi albo znaczkiem kwadratu
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT