SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Błędny kąt na lisie elementów ciętych.
Autor Wypowiedź
2018-07-04, 13:09
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Odkryłem niedawno taki problem w SW zarówno w wersji 2015 jaki i 2017.
Mianowicie, tworze sobie konstrukcje spawaną z profili kwadratowych. Profile wstępnie ustawione są względem siebie pod kątem 30 stopni. Aby lepiej dopasować elementy do siebie obracam jeden z nich względem linii szkicu o kąt 5stopni (operacja Obiekt-Przenieś/Kopiuj). Obrócony element docinam do pozostałych. Na obróconym elemencie powstaje teraz kąt 35 stopni i zmienia się jego długość.

Problem polega na tym, że na liście elementów ciętych wyświetlany jest dalej kąt 30 stopni oraz nieprawidłowa długość.



Czy ktoś spotkał się z takim problemem i wie jak temu zaradzić?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-07-04, 19:20
Pomógł 405 raz(y).
A jak wyglądają sąsiadujące elementy i dlaczego nie można tego członu wykonać na grupie i tam obrócić o ten kąt?

Długość powinna się zaktualizować, z kątem nie testowałem.
 
2018-07-05, 07:52
Pomógł 0 raz(y).
Nie chodzi mi o obrót wg. osi szkicu. To wiem, że można zrobić w trakcie dodawania członów. Przed obrotem wygląda to tak:



Jak widać góra niezbyt pasuje dół jest OK.

Obrót wykonuje wg. jednej z dolnych krawędzi profilu (oś obrotu biegnie równolegle do dolnej belki) po czym i góra ładnie pasuje.



Na końcu docinam zmodyfikowane profile do siebie i model jest OK. Problem jedynie z dokumentacją 2D.

Edit:
Co najciekawsze, gdy wykonany w ten sposób segment odbije operacją lustra to kąt i długość nowo powstałego elementu są prawidłowo wyświetlane na liście elem. ciętych i posiadają inny numer niż oryginał :/
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT