SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Spawane elementy
Autor Wypowiedź
2012-08-31, 18:54
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

Czy jest jakaś możliwość pokazania spawów (nie muszą być opisy) w dokumentacji 2D lub w 3D (w złożeniu lub części ) tak, aby po zapisaniu były widoczne ?

Wiem , że tak się nie robi, ale klient chce zobaczyć jak i gdzie idą ścieżki spawów. Wersja mojego SW to 2012, a u klienta 2011, więc tylko inny format zapisu musi być, aby mógł klient otworzyć w niższej wersji.

Wiem, że fizyczne położone spawy, tylko pachwinowe będą, ale już innych nie da się zrobić. Czy jest jakies inne rozwiązanie ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-09-02, 17:35
Pomógł 405 raz(y).
Ścieg spoiny dostępny jest od wersji 2011 ale od kiedy się pojawiła ta opcja zabrano spoiny wstawiane z poziomu złożeń (z menu wstaw > elementy złożenia > spoiny) a były tam dostępne różne typy, nie tylko pachwina. Sprawa wydaje się prosta, nie da się zapisać ściegu spoiny w pliku iges, step czy parasolid zapisując z wersji 2012 do jakiejkolwiej innej, np. 2011. Jak sobie chce pooglądać do zapisz w eDrawings albo w pdfie 3D. Natomiast jeżeli spoina jest bryłą - to będzie ona widoczna po zapisaniu w formacie neutralnym
 
2012-09-02, 21:15
Pomógł 36 raz(y).
Witam Cię Pawle.

Chcialbym podziekować za podsunięcie pomyłu jeśli chodzi i zapisanie w PDF 3D. Muyślę że to jest bardzo dobre rozwiazanie, więc będzie możliwość ogladnięcia scieżek spawów przez klienta.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękują za udzieloną przez Ciebie pomoc.

EDIT:

Część zapisana jako pdf, są widoczne szcieżki spawów, ale już zapisane jako pdf 3D, to już nie ma spawów, ale sprawdzę jeszcze w pracy. Co do e-Drawings to też jest bez scieżki spawów.
Pozdrawiam
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT