SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Nadawanie nazw elementom ciętym konst. spaw.
Autor Wypowiedź
2012-12-03, 12:36
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Czy ktoś zna sposób na automatyczne dodawanie nazwy do kożdego elementu z listy elementów ciętych? Może jest jakieś makro. Chciałbym aby te nazwy wyświetlały się na arkuszu rysunku w tabeli listy elementów ciętych.

Dzięki z góry
 
2012-12-03, 16:28
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

Czy koledze chodzi o taki uklad ?



Jaśli np taki ma być opis elementów cietych, to trzeba mieć w bibliotece (człon kontrukcyjny) takie elementy z odpowiednimi własnościami, aby w tabelce się pokazywało automatycznie jako lista elementów ciętych konstrukcji spawanej.
 
2012-12-03, 23:42
Pomógł 0 raz(y).
Kiedy robimy tak jak w Twoim przypadku konstrukcję spawaną składającą się z profili to nie ma problemu bo narzędzie samo dodaje nazwy pokazujące się w polu description. Jednak jeśli robimy konstrukcję spawana składająca się z kilkunastu elementów to musielibyśmy do każdego z nich dopisać nazwę ręcznie (nie koniecznie?) no Arkusz blachy. I stąd moje pytanie czy da się jakoś hurtowo nadać nazwy tym elementom?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-12-04, 09:11
Pomógł 405 raz(y).
Nawet jeżeli dałoby radę edytować komórkę (jak w liście BOM) to i tak dla każdego elementu trzeba wpisać nazwy indywidualnie - więc co za problem zrobić to w modelu a nie rysunku?

Jest tam podgląd tabeli i spokojnie można wpisywać, a jak się nazwa powtarza to Ctrl+c > Ctrl+v.
 
2012-12-05, 05:00
Pomógł 36 raz(y).
    Furmański Przemek
    Witam,
   
    Czy ktoś zna sposób na automatyczne dodawanie nazwy do kożdego elementu z listy elementów
    ciętych? Może jest jakieś makro. Chciałbym aby te nazwy wyświetlały się na arkuszu rysunku w
    tabeli listy elementów ciętych.
   
    Dzięki z góry

Witam.

Zobacz jaką ja mam biblotekę czlonów konstrukcyjnych

http://www.pswug.info/forum/18/Off_topic/751/Udostepnianie_plikow/

I mając taką biblotekę tabelka jest wypełniana automatycznie (opis części) , oczywiście można do niej dodawać i inne szkice.

Pozdrawiam.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT