Aktualności


iziNorm jest biblioteką części znormalizowanych 3D stworzoną w oparciu o Polskie Normy działającą w środowisku SolidWorks 2008 i nowszym.



Charakteryzuje się wysoką zgodnością z obowiązującymi normami w zakresie wymiarów geometrycznych oraz wsparciem dla właściwości typu klasa wytrzymałości i dokładności wykonania, materiał oraz powłoki elektrolityczne i cynkowe.





Najnowsza wersji biblioteki części znormalizowanych iziNorm zawiera kilka istotnych zmian w stosunku do ostatniej wersji iziNorm 5.1:



1. Wsparcie dla SolidWorks 2016



Najnowsza wersja iziNorm umożliwia współpracę z SolidWorks 2016.





2. Nowy eksplorator norm



Nowy eksplorator eliminuje jedną z głównych wad używania iziNorm z poziomu Biblioteki projektu. Pozwala na proste wyszukiwanie części normowych po numerze normy, nazwie lub metryce. Wystarczy wpisać fragment nazwy lub numeru by zostały wyświetlone normy spełniające warunek wyszukiwania.



W dolnej części można się przełączyć pomiędzy widokiem podglądu a widokiem szczegółów z podstawowymi informacjami na temat aktualnie zaznaczonej normy. Zastosowano również większe i bardziej wyraźne oraz estetyczne ikony norm z podpowiedziami w dymkach.



Nowy eksplorator może pracować w czterech trybach:



Normy

Wyświetla w podziale na grupy listę dostępnych norm do wstawienia. Zawiera normy aktualne oraz wycofane ale ciągle będące w użyciu.



Filtr

Wyświetla listę norm którym odpowiada warunek filtrowania. Przy filtrowaniu można użyć znaku * lub _ co odpowiada dowolnemu ciągowi lub pojedynczemu znakowi.



Historia

Wyświetla listę części które zostały wcześniej użyte i ponowne ich wstawienie do złożenia nie wymaga już wybierania parametrów co pozwala skrócić etap uzupełniania projektu o powtarzające się części normowe. Historia części może zostać przez użytkownika w dowolnym momencie wyczyszczona.



Ulubione

Wyświetla listę norm które wcześniej zostały dodane przez użytkownika do folderu Ulubione. Ten folder również przez użytkownika może być czyszczony wybiórczo lub w całości.



Nowy eksplorator jest opcja którą można włączyć lub wyłączyć. Praca w tradycyjny sposób z iziNorm z poziomu Biblioteki projektu dalej jest możliwa.





3. Nowe podejście do materiałów



W tej wersji postawiono na inne podejście do obsługi materiałów części normowych. Zrezygnowano z konfiguracji części które definiowały różne materiały a zastosowano bibliotekę materiałów SolidWorks wykorzystywanych przez części normowe iziNorm. Teraz wstawiając część normową, iziNorm przypisuje dynamicznie wybrany materiał do części. W normach PN-EN ISO została zaimplementowana biblioteka PN-EN 28839 a z nią stopy miedzi i aluminium.



 





Zdecydowano również, że iziNorm nie będzie już szczegółowo trzymał się materiałów zdefiniowanych w normach. I tak obok najbardziej popularnych materiałów A2 i A4 pojawią się materiały klasy A1, A3 i A5.



4. Aktualizacja dla SolidWorks 2014 i nowszych



Ze względu na kompatybilność wsteczną, iziNorm tworzony jest w dość wiekowym SolidWorks 2008. Wykorzystywane funkcje podczas modelowania części normowych należały do podstawowych funkcji typu wyciagnięcie, obrót, faza itp. Jednak w SolidWorks 2014 została ulepszona funkcja adnotacji gwintu która z powodzeniem została zaimplementowana w najnowszej wersji iziNorm. Dlatego używając iziNorm w środowisku SolidWorks 2014 lub nowszym można pobrać aktualizacje wykorzystującą dodatkową funkcjonalność.





 


Przy okazji aktualizator został również rozszerzony o kilka nowych funkcji pozwalających na jego diagnostykę. Jest to szczególnie ważne, w przypadku gdy sieć jest nadzorowana przez zaawansowany firewall oraz program antywirusowy i występują problemy z komunikacją z serwerem aktualizacji


Oprócz głównych zmian wprowadzono również kilka mniejszych modyfikacji takich jak:




  • dodano możliwość wyłączenia analizowania podzłożeń w raportach,


  • dodano możliwość inteligentnego przycinania podglądów używanych w raportach,


  • dodano możliwość uzupełniania właściwości części DUŻYMI LITERAMI,


  • wprowadzono możliwość wskazania folderu wygenerowanych części co przyśpiesza wstawianie ale znacząco zwiększa wymagania dotyczące wolnej przestrzeni dyskowej (po kompresji ok 15GB).



Zaleca się aby do pobrania najnowszej wersji iziNorm użyć aktualizatora dostępnego na stronie: izisoft.pl >>>



 



 


Tagi: izinorm,solidworks,elementy znormalizowane,normy,polska norma,normalia,cad 3d
Źródło: iziSoft
Liczba wyświetleń: 2531
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT