Aktualności
Jeszcze nie tak dawno temu podłączenie dwóch monitorów było pewnym luksusuem. Obecnie kierunek rozwoju jest chyba nieco inny, czego przykładem mogą być zakrzywione wyświetlacze współpracujące z wieloma aplikacjami.

Szeroki 3X1 gładki pulpit z trzech kart graficznych, takiej produkcji jak ATI FirePro V8800 robi wrażenie. Rozdzielczość 3500 x 1000 sprawia, że każda aplikacja jest doskonale  wyświetlana na zakrzywionym  ekranie projektora. Nie ma potrzeby zmiany sprzętu w komputerze, wstaraczająca będzie typowa karta średniej klasy.




Scalable Display Technologies, który jest liderem w produkcji oprogramowania dla wyświetlaczy bazujących na projektorach poinformował w zeszłym tygodniu o podpisaniu memorandum z NEC Display Solutions Ltd., w sprawie dalszego rozwoju technologii i opracowania oprogramowania dla wyświetlaczy wieloprojektorowych.






 

Równie popularne stają się projektory 3D. Projekcja stereoskopowa   być może w chwili obecnej jest  głównie dedykowana branży reklamowej, najczęściej monitory i projektory tego typu spotyka się w sklepach, podczas wystaw czy prezentacji dla szerokiej widowni, ale ciągły rozwój technologii może przyczynić się do tego, że grafik lub inżynier będzie poruszał się w "podwójnie trójwymiarowej" przestrzeni projektując elementy 3D. Ponad to monitory i projektory 3D  są coraz tańsze co zapewne sprawia, że wiele osób zastanawia się nad zakupem takich urządzeń.





 

 
Tagi: scalabledesktop, solidworks, zakrzywiony monitor, 3d
Źródło: Scalabledesktop
Liczba wyświetleń: 1983
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
1 Komentarze
Autor Komentarz
Jakub Chmielak
CAD, CAM, CAE, PDM
2010-06-15, 10:45
No to sie nazywa stanowisko dla inżyniera konstruktora, Nie powiem, ale czasem przydał by się większy monitor lub jak kto woli drugi monitor. Przeskakiwanie z okienka na okienko jest delikatnie mówiąc denerwujące.

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT