SolidWorks >> Modelowanie części >> Problemy z Toolboxem
1  2    >
Autor Wypowiedź
.
2015-02-11, 12:00
Pomógł 52 raz(y).
Witam,
Kilka dni temu przesiadłem się na SW 2015 . Niby nowszy i powinien być lepszy ale niestety już kilka razy mnie zirytował.
Jeden z wielu problemów dotyczy Toolboxa.
Włożyłem sobie do złożenia łożyska o kilku rozmiarach (z zakładki SKF) i było OK . Aż tu nagle gdy chcę wprowadzić jakieś nowe o innym rozmiarze lub przeedytować istniejące to pojawia się następujący komunikat:



I nic już się nie da zrobić, nawet w innym złożeniu.
A żeby było ciekawiej to ten plik daje się otworzyć jako część.
A tak na marginesie mam polską wersję Solida :)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-02-11, 12:16
Pomógł 405 raz(y).
A jaki SP?

Na początku były jakieś krytyczne błędy, poczytaj: http://www.solidworks.com/sw/support/CustomerBulletins.html

Mi to jednak wygląda, że masz ustawione dopisywanie konfiguracji, a jednocześnie folder ma atrybut tylko do odczytu. Może to zmień na początek.

A na marginesie, ciekaw jestem ile firm poprawnie instaluje Toolboxa dla nowszej wersji - poprawnie, tzn. wybierając aktualizację a nie zainstalowanie nowego toolboxa w nowej lokalizacji.
 
.
2015-02-11, 12:56
Pomógł 52 raz(y).
SP 1.1 Owszem mam ustawione dopisywanie konfiguracji ale folder nie ma atrybutu tylko do odczytu.
Dziwne jest to, że nad projektem pracuję od kilku dni i włożyłem już wiele różnych łożysk i było OK. Dzisiaj kontynuując chciałem dołożyć łożysko o innym rozmiarze i właśnie coś takiego się stało. Nic w ustawieniach nie grzebałem w międzyczasie.
Toolboxa instalowałem jako aktualizację.
I jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała. Wprowadziłem koło łańcuchowe z Toolboxa, podorabiałem w nim trochę otworów i zapisałem jako nowy plik pod inną nazwą i w innym folderze. Złożenie zapisałem. Wszystko niby jest ok. koła nazywają się poprawnie dopóki nie wyłączę Solida. Po ponownym otwarciu Solida i wczytaniu złożenia wszystkie zmienione koła wracają jako te nieprzerobione z Toolboxa łącznie z nazwą. Oczywiście sypią się wiązania i trzeba zamienić te komponenty na te poprawne. I tak po każdym otwarciu złożenia. Pomogło dopiero zdjęcie z tego przerobionego pliku parametru za pomocą programu: sldsetdocprop.exe. W poprzedniej wersji SW (2010) nie miałem takiego problemu.

PS.
Zdiąłem z pliku łożyska w folderze Toolbox atrybut 'Read only' i daje się teraz edytować właściwości. Tylko dlaczego przedtem działo i nagle przestało ? Poza tym wszystkie pliki Toolboxa mają ten atrybut.
 
2015-02-15, 17:58
Pomógł 1 raz(y).
Żeby nie zakładać nowego tematu przyłączę się z pytaniem odnośnie toolboxa :) Przy każdym załączeniu Solidworksa 2015 muszę za każdym razem włączać toolboxa w dodatkach ( z tego co pamietam są tam dwie opcje toolbox i toolbox browser chyba ). Da się jakoś to ustawić aby nie włączać tego za każdym razem???
 
.
2015-02-15, 22:58
Pomógł 52 raz(y).
Sprawdź czy masz zaznaczóną opcję START dla Toolboxa w dodatkach.
 
2015-02-16, 07:33
Pomógł 1 raz(y).
Właśnie o to mi chodzi, muszę zaznaczać tą opcje za każdym razem jak włączam solidworksa.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-02-16, 10:23
Pomógł 405 raz(y).
Jakiś błąd, mi startuje po zaznaczeniu opcji po prawej str.
 
.
2015-02-23, 14:56
Pomógł 52 raz(y).
Kłopotów z Toolboxem w SW 2015 cięg dalszy.
Dzisiaj stan mojej irytacji się podwyższył. Zmieniłem ustawienia tak aby tworzony był nowy plik z łącznikami bo inaczej nie dało się wstawić nowego komponentu (pojawiał się błąd jak na początku tematu i oczywiście po angielsku pomimo, że mam polską wersję). Po wstawieniu śruby chciałem ją ustawić wiązaniami to się SW wysypał i pokazał ulubiony komunikat, że nie może kontynuować pracy. Po ponownym uruchomieniu i wczytaniu złożenia pojawiły się błędy wiązań. Zmieniłem znowu ustawienia toolbox tak, żeby tworzone były konfiguracje i po wczytaniu złożenia (poprzednio nic nie zmieniałem i go nie zapisywałem) błędów już nie było. No fajnie, ale śrub z toolboxa wstawiać nie mogę. :( . Porażka !!!
I jeszcze jedno. Jak zdejmę z pliku Toolboxa atrybut "Tylko do odczytu" to daje się go wstawiać i edytować w złożeniu, ale co, mam ze wszystkich plików zdjąć ten atrybut ??? Przecież w poprzedniej wersji to wszytko działało poprawnie.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-02-23, 16:02
Pomógł 405 raz(y).
Molestuj Twojego dystrybutora!

Cieżko będzie odtworzyć dokładnie taką samą sytuację...komunikatami się nie przejmuj, ja najbardziej lubie te po chińsku lub puste (nawet robię prtscr na pamiątkę).
 
2015-02-23, 19:03
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

Żeby nie zakładać nowego tematu związanego z Toolbox podłącze się tutaj.

Trochę historii:

Od klienta dostajemy całe złożenia jakiegoś wyrobu (łącznie z dokumentacją 2D, w tym PDF) Po otwarciu głównego złożenia SW (czy to 13, 14, 15) buduje el. złączne jakie występują w złożeniu np. nakrętki, podkładki, śruby itd.(oczywiście zdarzy się jakaś wpadka, bo zamiast podkladka M8 jest M20, ale to się koryguje konfiguracją). Między innymi moim zadaniem jest opisać we własciwościach el. złącznych (rozmiar śruby, nakrętki, podkładki, DIN, nr artykułu, ile sztuk itd.) jakie występują w tym złożeniu. Aby to w miarę czytelnie wyglądało, rozdzialam pewne podzespoły na kilka podzłożeń i robię rozsztrzały. Następnie odnośniki-dokumentacja 2D (PDF) z listą el. złącznych przesyłam na montaż.

I teraz pytanie właściwości tych el. złącznych. Po otwarciu i wpisaniu we właściwościach elementu np. Śruba M12x50 biały ocynk, DIN 931, art. 25639 jest to plik tylko do odczytu, musze zamknąć to podzłożenie aby zapisać na pulpit daną śrubę z skopiowaniem scieżki, gdzie została utwożona dana śruba i po ścieżce zamieniam dany element. I już w tej grupie, gdzie występują inne elementy (śruby np M12x55, M10x50 itd.) można tym el. przypisać właściwości. Toolbox jest tylko u mnie na dysku a nie na serwerze.

Czy jest jakaś możliwość aby odchaczyć plik tylko do odczytu. Badzo ułatwiło to by mi wpisywanie właściwości el. złącznych.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-02-23, 22:12
Pomógł 405 raz(y).
Sposób postępowania jest dość zagmatwany, nie mniej może chodzi o takie coś:

menu plik > załaduj ponownie. Jeżeli rzeczywiście model ma zdjęty atrybut "tylko do odczytu" to bez zamykania można ponownie załadować do pamięci w trybie pełnego zapisu.

 
Nie mówimy że się nie da...
2015-02-24, 03:15
Pomógł 0 raz(y).
Może odbiegam od tematu, ale chciałbym zapytac jak dostawcy Solidworksa tłumaczą się z działania wersji 2015 S.P. 0.0. (zwłaszcza osobom bez wykupionej subskrypcji. Ja dostałem informacje od swojego dostawcy, że o błedzie dowiedział się pod koniec stycznia, pomimo faktu, że oficjalnie problem ogłoszono w połowie grudnia i każda firma posiadająca oprogramowanie została informowana o problemie listem poleconym. Poza tym dostawca próbował mnie poczatkowo namówć na zakup S.p. 1.1. pomimo faktu, że był on dostepny za drmo (traktuję sprawę jako próba oszustwa). Druga sprawa dotyczy się tego, że oficjalny problem dotyczy daty, w moim przypadku program usuwał mi właściwości dostosowane, gubił odniesienia plików. Moja praca polegała ciagle na poprawie tego co mialem wykonane (tzn. zamiana na komponent wirtualny i ponowna wymiana komponentu co nie zawsze dawało pożadany efekt). W momencie zamknięcia pliku i ponownego otwarcia sytuacja sie powtarzała. Nie byłem w stanie nic zrobić. Z powyższych kłopotów miałem spore opóźnienie w realizacji projektów, nie mogłem zacząć kolejnego, a w jednym przypadku zrwałem umowę. Dostawca dopiero po ok. 2 tygodniach zaproponował mi wypożyczenie sprzętu z S.P. 1.1., wiedząc ,że posiadam tylko 1 licencję). Co do Toolboxa to nie będę się wypowiadał. Używałem go do wersji 2012, zawsze były problemy. Człowiek się modlił aby po otwarciu złożenia miał śrubeczki w takich rozmiarach jak wstawił, później poświęciłem czas i przygotowałem własne biblioteki.

Pozdrawiam
 
.
2015-02-24, 07:28
Pomógł 52 raz(y).
Ja głównie korzystam z własnych bibliotek, ale nie mam tam wszystkiego i wtedy wstawiam z toolboxa i zapisuję pod nową nazwą najczęściej w folderze projektu (w podfolderze 'Części handlowe'). Takie postępowanie zabezpieczało mnie przed niespodziankami z rozmaiarami itd i ułatwiało przenoszenie projektów na inną lokalizację. Ale niestety w nowym SW 2015 to już nie jest takie proste z powodów jakie opisałem wcześniej.
Teraz muszę robić tak:
1. Zdjęć atrybut 'Tylko do odczytu' z pliku toolboxa, który chcę wstawić (inaczej nie da się zmienić rozmiaru)
2. Wstawić komponent i ustawić rozmiar
3. Zapisać część pod inną nazwą w innej lokalizacji
4. Zapisać złożenie i wyjść z nSW
5. Zdjąć parametr 'istoolboxpart' z danej części (programem sldsetdocprop.exe)
6. Otworzyś sw i złożenie
7. Zamienić wybraną część na tą którą obrobiłem , bo po otwarciu złożenia jak Fenix z popiołów zawsze odtwarza się ta z toolboxa
8. Zapisać złożenie
uffff paranoja.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-02-24, 08:03
Pomógł 405 raz(y).
Te rzeczy ocierają się o absurd. Dlatego jako grupa możemy wystosować zapytanie do władz SW w Polsce, z czego wynikają te problemy.

Ale tak czy inaczej, niezależnie od tego czy Wasze firmy mają subskrypcję, sugeruję wywierać presję na dostawców - to oni pośrednio odpowiadają za sprzedawane produkty. Niech pokażą kopię zgłoszenia serwisowego albo nr SR. Chodzi o to, żeby nie była to słowna obietnica pomocy, tylko realne zgłoszenie do supportu w USA.

To nie są odosobnione przypadki... np: http://www.cnc.info.pl/topics43/solidworks-2015-problem-z-wydajnoscia-vt65374.htm
 
Nie mówimy że się nie da...
2015-02-24, 08:15
Pomógł 0 raz(y).
Mi właśnie dopiero Support pomógł. Wg mnie producent wprowadził do obrotu produkt z wadą...ja za swoje straty będę dochodził odszkodowania. Jak na tą chwile gromadzę materiały.
 
.
2015-02-24, 08:33
Pomógł 52 raz(y).
Niestety jest jeszcze gorzej. Teraz, jak mam ustawioną opcję toolboxa 'Tworz nową konfigurację' to wogóle nie da się wstawić komponentu, natomiast tych wstawionych z opcją 'Twórz nową część' nie da się edytować.
 
2015-02-24, 08:40
Pomógł 36 raz(y).
    Kęska Paweł
    Sposób postępowania jest dość zagmatwany, nie mniej może chodzi o takie coś:
   
    menu plik   załaduj ponownie. Jeżeli rzeczywiście model ma zdjęty atrybut "tylko do odczytu" to
    bez zamykania można ponownie załadować do pamięci w trybie pełnego zapisu.
   
   

Witam Pawle.

Pliki z Toolboxa, dalej są tylko do odczytu.

Na PrintScreen widać zaznaczone z Toolboxa, plik tylko do odczytu. Myślę, że gdyby ten ptaszek można było odfajkować (a nie można), to załatwiło by sprawę i można przypisywać właściwości danym el. złącznym. Oczywiście te el. nie są modyfikowane, tylko przypisywane są właściwości dla danej części. Dziwi mnie fakt, że idąc okrężną drogą (link miejsca utworzenia z Toolbox) można przypisać właściwości tej że części i po otwarciu modelu z tą częścią, można przypisać właściwości w danej grupie (gdzie występuje ta część w Tolboox) bez problemu tzn. już nie ma jako plik tylko do odczytu. Oczywiście wiem, że te właściwości tych el. będą tylko i wyłącznie widziane na moim komputerze.

 
.
2015-02-24, 09:11
Pomógł 52 raz(y).
Zmierziło mnie to i zacząłem drążyć ustawienia i znalazłem takie coś czego przydatność jak dla mnie jest wątpliwa a powodowała niemożność wstawiania części z toolboxa.



Miałem ustawione na 'Błąd'. Po przełączeniu na pierwszą opcję daje się wstawiać i edytować.

A tak przy okazji. Popełniłem chyba błąd przy instalowaniu SW 2015 bo stara wersja (SW 2010) niby pracuje normalnie (musi, bo mamy wiele projektów, których nie możemy z różnych względów przetransponować na nową wersję) ale nie da się wstawiać komponentów z toollboxa bo są już w nowym formacie : (. Gdybym nie zapisywał sobie części z toolboxa w folderze projektu to miałbym teraz niezłą kaszę.
 
2015-02-24, 10:16
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

W SW2011 w opcjach, ustaw lokalizację Tolboox. Spr. w SW2015 czy masz też odpowiednio ustawione.

W moim przypadku dla SW 2015 jest jak niżej. Dla SW14 bedzie (3), SW2013 (2) itd.

 
.
2015-02-24, 11:40
Pomógł 52 raz(y).
Dzięki za radę. U mnie wszystkie oba foldery SolidWorksData były ustawione na 2015. Przekopiowałem więc toolbox z ocalałego (na szczęście) komputera kolegi i ustawiłem u siebie w SW2010 na ten folder i już jest OK :D
 
1  2    >

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT