SolidWorks >> Modelowanie części >> Taśma transportowa
1  2    >
Autor Wypowiedź
2015-02-24, 12:51
Pomógł 1 raz(y).
Witam, ostatnio zajmujmuje się takim ciekawym zagadnieniem jak taśmy trasporterowe, i powiem szczerze nie mam zielonego pojęcia jak zabrać się za modelowanie czegoś takiego:) poniżej dodaje zdjęcie jak to wygląda, mam nadzieje na jakieś sugestie, dodam,że próbowałem stworzyć jakąś helisę ale ona wymaga okręgu i na tym utknąłem, ma ktoś jakiś pomysł jak za to się zabrać ???
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-02-24, 16:04
Pomógł 405 raz(y).
Jaka wersja SW? Może coś przygotuję, jednak nie do końca widzę jak te ogniwa się zazębiają.
 
2015-02-24, 21:52
Pomógł 1 raz(y).
wersja SolidWorksa 2015, dzięki za zainteresowanie

a wygląda to tak że jest to tak jakby spłaszczona helisa kilka/kilkanaście takich helis i jedna na drugą nachodzi a w środku tego "najścia" znajduje się pręt z blachą na końcu jak na rys.



ważne jest tutaj skok tej helisy, rozstaw tych prętów ( jak szeroka jest helisa) i chyba średnica pręta z jakiego jest to wykonane.
 
2015-02-25, 08:02
Pomógł 18 raz(y).
Nie wiem jak Wy, ale ja rysunków nie widzę ;-(



EDIT: a jednak widzę, długo się wczytywały ;-)

Dziwne, odświeżam stronę - nie ma. Odświeżam - są. Odświeżam znowu - nie ma :-/
 
2015-02-25, 08:29
Pomógł 1 raz(y).
ja mam podobnie wchodzę w temat nie ma rys przy moim poście, włączam edycje posta rys są :):)



edit: Poprawiam wiadomości odnośnie tego co jest ważne przy tej taśmie są to:

1. średnica druta (tego który na końcu ma blache)

2.średnica druta z którego wykonana jest ta taśma(ta "helisa")

3.odległości mniędzy drutami pionowymi( z pkt1.)

4.skok spirali
 
..
2015-02-25, 11:29
Pomógł 3 raz(y).
Powinno pomóc, http://construktor.com/siatki-transportowe

Cyt.:

1. "Najczęściej wykonujemy siatki transportowe spiralne z drutu poprzecznego o średnicy od 1,6 do 2,5mm = c".

2. "Spirale w siatce transportowej wykonujemy z drutu o średnicy od 1 do 1,6mm = d"

3 i 4. "Szerokości siatki spiralnej wykonujemy wg oczekiwań klienta" -> wymiar l i a

edit:
Oczytwiście zależy od tego co taka kompletna taśma ma transportować, jak ciężkie elementy, z jakich materiałów wykonane itd.
 
2015-02-25, 12:22
Pomógł 1 raz(y).
Dzieki , materiał pomocny,

narazie jednak próbuje tylko zamodelować taką taśme, jednak jak narazie nic mi nie wychodzi!!
 
2015-03-10, 07:20
Pomógł 1 raz(y).
Chciałem odświeżyć temat, może ma ktoś jakiś pomysł jak zamodelować tą taśme:):)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-03-10, 20:01
Pomógł 405 raz(y).
Może tak.

Rysuję prostopadłościan i wyciągam na pewną (powtarzalną odległość). Później szkicem 3D obrysowuję ten kształt dodając relacje równości, równoległości itp. Na końcu bryłe ukrywam/usuwam, dodaję promienie i wyciągam po ścieżce.

 
2015-03-10, 21:41
Pomógł 1 raz(y).
Ciekawe rozwiązanie w wolnej chwili na weekendzie sprawdze jak to wychodzi:)
 
Engineer of old school
2015-03-11, 01:23
Pomógł 20 raz(y).
Taka siatka to może wygladać tak

http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_3_1833_7436.zip

Dla ciekawych, załączyłem model, ma jeden mały błąd.
 
2015-03-11, 07:13
Pomógł 1 raz(y).
o cos takiego mi chodziło dzieki wilekie za zainteresowanie, co do błędu to zgaduje tak po szybkim przejżeniu że brakuje wiązań żeby szkic 3d sie nie ruszał.



a i mógłbyś napisać jak to wykonałeś na samym początku tak do szkicu 3d?? i czy szkic 3d powstał na zasadzie połączenie prostych i utworzonych wcześniej dwóch połówek helisy??
 
Engineer of old school
2015-03-11, 08:05
Pomógł 20 raz(y).
Dołączyłem model, analiza drzewa operacji pokaże jak był zrobiony. Wymiary są od czapki, ale ważna jest metodyka.

Można też analizować go od dołu, że tak powiem, tzn wyłączmy kolejne operacje posuwająć się od dołu do góry i wszystko jasne. Pierwsze dwie operacje to helisy o odpowiednich wymiarach.

Co do błędu to jest gdzie indziej i wynika z tego, że niektóre wymiary są przypadkowe, ale to nie jest istotne.

To te helisy. Zwracam uwagę, że szkice nie leżą w jednej płaszczyżnie

 
2015-03-11, 11:44
Pomógł 1 raz(y).
a i jeszcze jedno w jakiej wersji jest ten załączony plik bo ogólnie pracuje na SW 2015 ale chciałbym sobie otworzyć ten plik też w SW 2013.
 
Engineer of old school
2015-03-11, 16:00
Pomógł 20 raz(y).
2014
 
2015-07-15, 10:31
Pomógł 1 raz(y).
Chciałem lekko odświerzyć temat:):)otóż mam pytanie jak utworzyć ten szkic 3D w pliku który wrzucił Jacek Pająk (dzięki wielkie) wszystko rozumiem poza włąśnie tym szkicem 3D : w jaki sposób jest utworzony krok po kroku??, w jaki sposób uzyskane są te łuki w szicu 3D na podstawie wcześniej utworzonych helis(ich połówek)( przez konwertuj elementy czy jak?????



Był bym wdzięczny jeżeli ktoś pokazał by na screenach krok po kroku jak to było tworzone (szkic 3D) użyty w wyciągnięciu po ścieżce 1
 
Engineer of old school
2015-07-15, 17:07
Pomógł 20 raz(y).
Poczekam trochę, bo jestem ciekaw czy ktoś to potrafi rozszyfrować.

Jeśli nie, to podam rozwiązanie. Dla ułatwienia podam, najpierw trzeba uczynić widoczną operację "Dodanie-wyciągnięcie1"
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-07-15, 20:09
Pomógł 405 raz(y).
Nie chcę nikomu zepsuć zabawy, ale jest metoda polegająca na połączeniu szkicem 3D dwóch fragmentó helis i następnie dopasowanie splajnu (z usunięciem powiązania).

Podpowiem jeszcze inną metodę. Na wyciągniętej fasoli rysuję dwa odcinki pod kątem i dodaję linie podziałowe. Później na płaszczyźnie prostopadłej dodaję kolejną linię łączać dwa punkty powstałe w poprzednim kroku. Później konweruję wszystko do szkicu 3D tworząc ścieżkę.



 
Engineer of old school
2015-07-15, 20:41
Pomógł 20 raz(y).
Panie Pawle, tam nie ma helisy, proszę wyedytować skic ścieżki i przeglądądać właściwości elementów szkicu 3D3. Proszę się zastanowić do czego służą Płaszczyzny1 i 2, jak są utworzone i jaka jest rola Skicu3

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-07-15, 20:52
Pomógł 405 raz(y).
Jak nie ma, przecież ją widzę...



Rozumiem cały proces tworzenia :), nie jestem tylko przekonany, czy w rzeczywistości na przełamaniu tak to będzie wyglądało. Ja naprawdę nie widzę w pliku nic niezrozumiałego czy jakiejś sztuczki. Ale zdaję sobie sprawę, że nie każdy rozumie skąd to się wzięło.
 
1  2    >

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT