SolidWorks >> Rysunki >> Zmienna masy części dostępna z poziomu rysunku.
1  2    >
Autor Wypowiedź
2011-01-12, 11:23
Pomógł 0 raz(y).
Cześć.
Jak do tabelki wrzucić zmienną postaci np:  $PRP: SW-Mass tak aby automatycznie wpisywało masę?
Teraz robię to tak, że w dokumencie części definiuję właściwość dostosowaną "Masa", której wartość określam przez SW-Mass. Potem w tabelce wpisuję MASA:$PRPSHEET:"Masa" kg.
To uciążliwe w wypadku niektórych dokumentów części gdzie nie mam zdefiniowanej właściwości "Masa".
Poza tym gdzieś powinna być lista tych właściwości SW a nie mogę tego znaleźć.
Michał
 
Panienka do wszystkiego
2011-01-12, 11:41
Pomógł 66 raz(y).
Witam,
 
1. W podkladkach dokumentow ( *.prtdot) - dla czesci we wlasciwosciach zedefiniuj zmienna.
2. W formatkach rysunkowych wpisz ta zmienna na odpowiednim miejscu ( dla wszystkich formatek w ktorych potrzebujesz).
Pozdr. tomek
 
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-01-12, 14:30
Pomógł 405 raz(y).
Dla usystematyzowania:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_gTSMjcAuo8[/youtube]
 
Panienka do wszystkiego
2011-01-12, 18:33
Pomógł 66 raz(y).
Czesc Pawel,
 
co to za kapucha?
 
Pozdr. tomek
 
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-01-12, 18:45
Pomógł 405 raz(y).
Dzięki Tomek za info.
U mnie w IE9 oraz FireFoxie działa poprawnie. A jakiej  używasz przeglądarki? Może masz wyłączone jakieś opcje?
Jeżeli jest problem z odtwarzaniem załączam link:
http://www.pswug.info/video/41/Szablony_SolidWorks
 
2011-01-12, 22:12
Pomógł 0 raz(y).
Tomasz, wcześniej już zrobiłem tak jak mówisz.
Ale mam też stare dokumenty części utworzone bez tego szablonu, a chciałbym zrobić rysunki.
Druga sprawa:
"Poza tym gdzieś powinna być lista tych właściwości SW a nie mogę tego znaleźć."
 
Panienka do wszystkiego
2011-01-12, 22:44
Pomógł 66 raz(y).
Czesc Michal,
 
Ale mam też stare dokumenty części utworzone bez tego szablonu, a chciałbym zrobić rysunki.
no to niestety DUPA! Nic sie nie da z tym zrobic... Proste, jak nie bylo zdefiniowane, to tego NIE MA.
Jutro zobacze, moze jakies makro, co globalnie wpisze te wlasciwosc do starego modelu.
Co do rysunkow (nawet starych), to sprawa jest o tyle latwiejsza, ze podmienia sie tylko formatki arkusza.
Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-01-13, 07:57
Pomógł 405 raz(y).
Oprócz makr właściwości można dopisać harmonogramem zadań.
Plik o który pytasz nazywa się properties.txt w katalogu lang - co oczywiście można sprawdzić w opcjach > lokalizacje plików > plik dostosowanych właściwości.
Tyle, że ten plik przechowuje nagłówki jedynie nic więciej.
Można też skopiować właściwości z innego pliku i wkleić.
To nie jest uciążliwe jeżeli wykona się to na początku... Jedynie komplet poprawnie powiązanych dokumentów część > złożenie > rysunek daje poprawne auto uzupełnianie!
 
2011-01-13, 10:03
Pomógł 0 raz(y).
Makro! No właśnie. Jutro się tym zajmę. Dzięki za podsunięcie pomysłu.
 
2011-01-17, 12:18
Pomógł 0 raz(y).
Pojawił mi się problem powiązany z powyższym.
Mam kilka konfiguracji danej części.
Jak w tabeli dostać się do np masy danej konfiguracji lub zmiennej dostosowanej danej konfiguracji
Tzn w liście części pojawiają mi się obydwie konfiguracje ale jeśli odniosę się do np zmiennej dostosowanej to zostanie ona pobrana z ostatnio zapisanej konfiguracji a nie z konfiguracji do której odnosi się dana linijka tekstu.
Jeśli niejasno opisałem to dajcie znać :-/
 
2011-01-17, 12:57
Pomógł 0 raz(y).
Widzę,że jeśli zrobię bardzo monotonną rzecz:
Dla każdej konfiguracji zdefiniuję wartość masy specyficzną dla konfiguracji to w liście wyświetli tą masę danej konfiguracji. Natomiast jeśli zdefiniuję zmienną zależną od jakiegoś wymiaru to w liście materiałów mam tylko to co wylicza się z konfiguracji ostatnio zapisanej. Kaszanka.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-01-19, 20:57
Pomógł 405 raz(y).
Przecież jest SW-mass, oczywiście żeby to funkcjonowało to konfiguracja musi być załadowana.
Nawet jeżeli złożenie zawiera kilka konfiguracji tej samej części (o różnej masie) i w liście materiałowej jest zdefiniowana kolumna masa to będzie się wyświetlać poprawna wartość.
Natomiast masa niezaładowanej konfiguracji nie może być obliczona i oznaczona jest *.
Przypisanie masy jako właściwości dostosowanej  ustala te wartości a nie odczytuje z pliku.
 
2011-01-19, 21:25
Pomógł 0 raz(y).
Mam kilka konfiguracji tej samej części w złożeniu na rysunku.
Masa mi działa jako właściwość dostosowana i jest wyświetlana w odpowiedniej komóce tabeli dla każdej konfiguracji.  Mam jeszcze drugą właściwość dostosowaną - długość profila(wartość wyciągnięcia). Różne długości to różne konfiguracje.
Jak pokazać długość danej konfiguracji w tabeli rysunkowej?
1. Jedyna metoda, którą teraz stosuję to nazwać konfigurację wartością długości np profil 4000mm ma nazwę konf "4000mm". W tabeli wyświetlę nazwy konfiguracji. Minus metody to możliwość pomyłki podczas nazewnictwa konfiguracji.
2.Co próbowałem?
Równanie Dlugosc=wyciągnięcie;
W tabeli właściwości dostosowanych dodaję właściwość Długość i obliczam ją na podstawie "Dlugosc".
Teraz mogę ją wstawić do tabeli, ale obliczy się przy każdej konfiguracji jedynie "Dlugosc" z ostatniej aktywnej konfiguracji.
Jak pokazać długość danej konfiguracji w tabeli rysunkowej? Nie wiem :-(
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-01-19, 21:45
Pomógł 405 raz(y).
Dodaj właściwość specyficzną dla konfiguracji i jako wyrażenie wczytaj długość wyciągnięcia (kliknij w wymiar).
Nie widząc tego trudno to sobie wyobrazić... może stosuj konstrukcje spawane - tam program wyrzucą parametr "lenght" i można go poprać do tabeli.
 
2011-01-19, 23:18
Pomógł 0 raz(y).
Stosowałem też specyficzne dla konfiguracji i pozostałych nie liczyło.
Ale nie próbowałem klikać na wymiar...hmmm. może to ma znaczenie. Wcześniej brałem zmienną z równania.
Jutr sprobuje.
thx
 
2011-01-28, 08:26
Pomógł 0 raz(y).
Sorki ,że tak późno. Nawał innej pracy.
Próbowałem "kliknąć" ale program nie reaguje na żadne kliknięcia na ekranie. Może coś źle robię?
Zauważyłem,że rzeczy wpisywane z palca czasem zaskakują a czasem są czytane jako zwykły tekst i formuła jest przepisywana do "oszacowanej wartości". Może to jakiś stary bug nie ruszony w SW2008.
 
2011-01-28, 09:15
Pomógł 0 raz(y).
Udało mi się dostać kliknięciem do tego wymiaru operacji. Musiałem włączyć widok adnotacji dla wymiarów operacji w opcjach dokumentu. Wcześniej pokazywało mi wymiar  ale na różowo :-] .
NO ok ....idizemy dalej. Mam w każdej części 10 konfiguracji czyli 10 różnych długości. Jak mam dla każdej konfiguracji klikać specyficzne właściwości to błąd murowany po drodze. Jest jakiś sposób aby dodać do wszystkich konfiguracji na raz?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-01-28, 09:54
Pomógł 405 raz(y).
Nie rozumiem Cię, wymiar jest różowy bo jest sterowany z tabeli konfiguracji. Aby go dodać musi być widoczny i tyle (czy właczysz widoczność na stałe czy klikniesz dwukrotnie to nie ma znaczenia).
Co znaczy 10 różnych długości? No chyba to jasne jest, że jeżeli wymiar ma różną wart. dla danej konfiguracji ale ID wymiaru sie nie zmienia to po włączeniu danej konfiguracji wartość się zaktualizuje. Jeżeli są to różne wymiary to trzeba je dodać 10x.
Łatwiej byłoby jeżeli napiszesz co dokładnie (finalnie) chcesz uzyskać, bo w ten sposób nie dojdziemy do niczego...
 
 
Panienka do wszystkiego
2011-01-28, 20:38
Pomógł 66 raz(y).
Jest jakiś sposób aby dodać do wszystkich konfiguracji na raz?
 
jest, wygeneruj tabele konfiguracji i otworz w Excelu.
 
Pozdr. tomek
 
2011-01-29, 12:04
Pomógł 0 raz(y).
Cześc. (nie działa mi c z kreską ;-/)
Napisałem już wcześniej że mam podłużną częśc w dziesięciu konfiguracjach. Konfiguracje różnią się między sobą tylko długością elementu (wyciągnięcie D1). Chcę w tabeli listy materiałów miec te dlugości wpisane z automatu.
Jeśli utworzę nową częśc z właściwością ("dlugosc") w konfiguracji domyślnej to każda nowa konfiguracja będzie miala swoja specyficzną właściwośc, ale jeśli te konfiguracje juz istnieja to muszę do każdej dopisywac ręcznie i w każdej konfiguracji klika ten sam wymiar.
 
1  2    >

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT