SolidWorks >> Arkusze blachy >> Przejście z DXF do elementu z blachy
Autor Wypowiedź
Makom
2014-02-04, 12:00
Pomógł 0 raz(y).
Jak najprościej wykonać element z blachy na podstawie rysunku dxf.
Jako przykład podaję rysunek.
Pozdrawiam Andrzej
http://pswug.info/image/forum/forum_760_8_1394_6224.dxf
 
Elite Application Engineer CAE/CAD/IT
2014-02-04, 12:05
Pomógł 13 raz(y).
Niestety nie widać rysunku.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-02-04, 12:42
Pomógł 405 raz(y).
Zazwyczaj plik taki w formie 2D posiada obrys i zaznaczone miejsca gięcia, więc można to wyciągnąć jako wyciągnięcie wycięcia (jeżeli należy użyć wyboru konturów - co się bardz często zdarza), później wstaw zgięcia lub konwertuj na arkusz blachy i później operacją szkic zgięcia dodajesz odgięcia. To oczwiście jedna z możliwości, bo nie ma rzeczywiście załącznika i trudno coś w ciemno powiedzieć.
 
.
2014-02-04, 13:34
Pomógł 52 raz(y).
Tak trochę przy okazji. Pisałem o tym w innym temacie, że w pierwszym poście tematu nie da się umieścić załącznika, dopiero w następnych. Puść zatem Andrzeju jeszcze raz załącznik.
 
Makom
2014-02-04, 14:16
Pomógł 0 raz(y).
Przesyłam załącznik
Pozdrawiam Andrzej
http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_8_1394_6226.dxf
 
CAD, CAM, CAE, PDM
2014-02-04, 14:18
Pomógł 2 raz(y).
Problem z uploadem i zamieszczaniem DXF lub zdjęć - mam nadzieje ze udało się naprawić. Proszę o info jeśli będą pojawiąc się tego typu błędy.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-02-04, 15:20
Pomógł 405 raz(y).
Tak jak opisałem - jest to typowyt przykład na użycie operacji szkic zgięcia. Jeżeli linie gięcia rzeczywiście są przerywane (konstrukcyjne dla SW) to można od razy wyciągać jako odgięcie bazowe, w przeciwnym razie trzeba wyciągnąć bryłowo z użyciem wyboru konturów i zamienić na blachę.
 
Makom
2014-02-05, 09:45
Pomógł 0 raz(y).
Próbowałem odgięcia bazowego lecz otrzymałem komunikat (w załączeniu). Wyciągnołem do części a następnie przerobiłem na blachę. Następnie zaginałem po liniach przerywanych. Nie udało się zagiąć po linni położonej najbliżęj środka częśći. Być może jest to powód tego komunikatu. Na innych liniach udało się zagiąć. Jaki może być powód tego komunikatu i niemożliwości zagięcia po linni położonej najbliżej środka części.
Pozdrawiam Andrzej
 
Makom
2014-02-05, 09:57
Pomógł 0 raz(y).
Po dokładnym usunięciu zbędnych rzecz udało się wyciągnąć blachę. Nie mogę tylko wykorzystywać gotowego szkicu (tego co użyłem do wyciągnięcia blachy) a rysuję na nim nowe linie do zagięcia i zaginanie działa.
Pozdrawiam Andrzej
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT